{* *} Jak dobrać rozmiar koszuli

Koszula posiada dwa główne rozmiary – kołnierzyka i samej koszuli. Bardzo ważne jest by zawsze sprawdzać tabele rozmiarów na stronie.

Pamiętaj, że koszula powinna być na tyle długa, żeby można ją było swobodnie włożyć w spodnie i nie wychodziła na zewnątrz. Dobrze dobrana koszula powinna leżeć przy ciele, nie powodując przy tym jednak dyskomfortu i braku swobody ruchów.

Poznaj 7 sposobów dzięki, którym dobierzesz poprawny rozmiar koszuli.

  1. Długość rękawa – Rękaw koszuli powinien sięgać za nadgarstek i wystawać ok. 1 cm spod rękawa marynarki. Mierzymy go od końca mankietu do szycia przy barku – ważne, aby rękaw mierzony był od zewnątrz (od góry, a nie pod pachą)

  2. Szerokość rękawa – mierzona od jednego do drugiego szwu między rękawami w najwyższym punkcie rękawów (bark i pacha)

  3. Długość koszuli – mierzona od linii wszycia kołnierzyka aż do dolnego przeszycia koszuli, mierzona powinna być wzdłuż kręgosłupa lub jak najbliżej środka

  4. Obwód w talii – na wysokości pępka zmierz obwód swojej talii, decydując się na koszulę taliowaną (Slim Fit) – dodaj do otrzymanego wyniku około 8 cm i to będzie właściwy obwód w talii, jeśli wybierasz koszulę w kroju Regular dolicz około 15 cm

  5. Obwód w klatce piersiowej – zmierz szerokość na wysokości klatki piersiowej, wybierając koszulę Slim Fit dodaj 6-8 cm, wybierając krój Regular Fit dolicz do 15 cm. Otrzymany wynik będzie służył do doboru idealnie dopasowanej koszuli

  6. Zmierz obwód szyi (pod jabłkiem Adama, w dolnej części szyi), a następnie powiększ go o szerokość jednego palca. Jeśli lubisz duży luz w kołnierzyku możesz dodać jeszcze jeden palec. Rozmiar Twojego kołnierzyka to dokładnie ten wynik, który wychodzi z Twojego dodawania. Przykładowo: jeśli wynik mierzenia szyi wyniesie 41 cm, a Twój palec ma 1 cm szerokości rozmiar kołnierzyka idealny dla Ciebie to 42.

  7. Wybierz mankiet, guzik lub spinka. Wzrost nie ma wpływu na jego szerokość a obwód mankietu zmienia się proporcjonalnie do rozmiaru koszuli (sprawdzaj w tabeli rozmiarów). Można go również korygować guzikami lub spinką. Polecanym przez nas rozwiązaniem jest także wybór koszuli z mankietem typu „kombii”, który daje jeszcze szersze pole do korygowania rozmiaru mankietu.
Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania

Ta strona wykorzystuje pliki cookies aby poprawić wygodę użytkownika oraz w celach statystycznych.