{* *} Jak dobrać rozmiar garnituru
Garnitur jest obowiązkowym elementem w męskiej garderobie. Obecnie kupowanie garnituru szczególnie online może być szybkie i łatwe. Wystarczy trzymać się podstawowych zasad doboru garnituru do sylwetki. Poniżej opisujemy je szczegółowo oraz radzimy jak dobrze zmierzyć się przed zakupem garnituru w sklepie internetowym.

Garnitury w internecie mają różne rozmiary. Dlatego przed zakupem należy zawsze sprawdzać tabele na stronie producenta i na ich podstawie dopasowywać garnitur do swojej sylwetki.  

Dokonując wyboru garnituru, w pierwszej kolejności należy zdjąć dokładną miarę. Zawsze pobieraj swoją miarę na bieżąco gdyż zmienia się ona z biegiem lat. 

 

Najważniejsze wymiary garnituru, które powinny być w każdej tabeli rozmiarów to obwód klatki piersiowej i pasa spodni oraz długości marynarki mierzonej z tyłu, rękawa w marynarce oraz długość nogawki mierzona po wewnętrznej stronie.

 

Jak prawidłowo zmierzyć się przed zakupem garnituru w sklepie internetowym:

Wzrost. Jeśli nie go nie znasz to stań przy ścianie bez butów, wyprostuj się i zmierz odległość od czubka głowy do podłogi. 

Obwód klatki piersiowej. Należy zmierzyć obwód klatki w jej najszerszym miejscu.

Obwód pasa. W przeciwieństwie do obwodu klatki piersiowej, ten należy zmierzyć w najwęższym miejscu talii.

Długość nogi. Aby to zrobić, należy zmierzyć odległość od kości biodrowej do stopy. Dla ułatwienia możemy również stanąć boso przy ścianie.

 

Wyniki porównaj z tabelą rozmiarów garniturów męskich i wybierz odpowiedni dla Ciebie rozmiar.

 

Jak sprawdzić czy garnitur jest odpowiednio dopasowany do Twojej sylwetki - poznaj 11 wskazówek:

Wskazówka 1: M arynarka powinna mieć taką długość, by zakryć pośladki - jeśli marynarka jest za długa, skróci optycznie nogi mężczyzny, przez co jego sylwetka będzie wyglądała nieproporcjonalnie. 

Wskazówka 2: Zapięta marynarka nie powinna się marszczyć (to znak, że jest za ciasna).

Wskazówka 3: Szew na plecach powinien odzwierciedlać linię kręgosłupa. Jeśli będzie krzywo, to znaczy że marynarka jest źle skrojona lub po prostu za duża. 

Wskazówka 4: Jeśli mężczyzna ma szerokie ramiona i wąską talię, nie powinien wybierać modeli mocno taliowanych (w przeciwnym wypadku materiał będzie odstawał na wysokości ramion). Panowie z brzuszkiem powinni wybierać marynarki z delikatnym wcięciem na wysokości talii, by ukryć dodatkowe kilogramy.

Wskazówka 5: Ramiona marynarki powinny mieć taką samą długość jak ramiona jej właściciela, dobrze skrojone ramiona są na szczycie rękawów delikatnie zaokrąglone. 

Wskazówka 6: Krawędź rękawa powinna znajdować się w odległości ok. 13 cm od końca kciuka.

Wskazówka 7: Mankiet koszuli powinien wystawać na długość jednego centymetra za rękaw marynarki.

Wskazówka 8: Nogawka spodni ma opierać się na bucie. Nie może go przykrywać. Materiał spodni powinien załamywać się raz z przodu bez tworzenia się harmonijki.

Wskazówka 9: Szerokość nogawki powinna być taka, żeby zakrywać ok. 2/3 buta.

Wskazówka 10: Spodnie powinny dopełniać całość garnituru. Jeśli zauważysz, że góra jest dużo szersza niż dół a nogi wydają się nieproporcjonalnie krótkie, to znaczy, że ten fason nie jest dla Ciebie.

Wskazówka 11: Kant spodni zdecydowanie dodaje garniturowi klasy i szyku. Powinien być idealnie prosty i nie może się nigdzie załamywać. 

 

Ciekawostka: Dobrze dopasowana marynarka kryje wszelkie asymetrie ciała. Sprawia, że proporcje wyrównują się i między podbródkiem a kroczem można poprowadzić idealnie pionową linię. Dobrze dobrane spodnie od garnituru to takie, które nawet bez paska opierają się na biodrach. Im węższe w nogawkach, tym powinny być krótsze. 

 ZOBACZ MODNE FASONY GARNITURÓW MĘSKICH VILLARO, VIMONTE I MMER

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania

Ta strona wykorzystuje pliki cookies aby poprawić wygodę użytkownika oraz w celach statystycznych.