{* *} Pielęgnacja koszuli
Po zakupie koszuli bardzo ważne jest zachowanie jej estetycznego wyglądu poprzez właściwą pielęgnację czyli prasowanie i pranie. Porady dotyczą koszul wykonanych z popularnych włókien bawełny i pochodnych mieszanek.

PRASOWANIE

Przed pierwszym założeniem koszuli należy ją dobrze wyprasować. Z etykiety dołączonej do produktu dowiesz się co oznaczają symbole na wszywce pielęgnacyjnej. Sprawdź jaka powinna być odpowiednia temperatura żelazka, następnie zrób próbę na mało widocznym elemencie koszuli.

Prasowanie zaczynamy po lewej stronie kołnierzyka i mankietów, ponieważ są to najważniejsze elementy koszuli i zawsze muszą wyglądać nienagannie.

Następnie prasujemy ramiona, najlepiej na wąskiej desce lub na przewężonej krawędzi dużej deski. W dalszej kolejności prasujemy rękawy usuwając wszystkie kanty. Na koniec prasujemy przód koszuli i plecy.

PRANIE

Wywracać koszulę na lewą stronę czy nie? Tutaj jest wiele szczególnie rodzinnych tradycji prania koszuli – jednak uspokajamy – obydwa sposoby są bezpieczne. Najważniejsza jest przede wszystkim informacja z wszywki pielęgnacyjnej o tym czy można koszulę prać w pralce. Jeśli nie, to na wszywce będzie symbol „dłoni zanurzonej w misce z wodą”, taką koszulę należy prać ręcznie.

Z wszywki pielęgnacyjnej dowiemy się również jaką woda powinna mieć temperaturę. 

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania

Ta strona wykorzystuje pliki cookies aby poprawić wygodę użytkownika oraz w celach statystycznych.